א' ב' ג' ד' ה' ו' ז' ח' ט' י' כ'
ל' מ' נ' ס' ע' פ' צ' ק' ר' ש' ת'
»
»

עושים שוק עם גיל חובב

"עושים שוק עם גיל חובב" היא תוכנית קולינארית פופולארית שצברה תאוצה ואהבה בקרב הקהל הישראלי. התוכנית הפגישה את הצופים עם מגוון רחב של מתכונים מנצחים, שווקים ססגוניים ואנשים מרתקים. במאמר הבא, נפרט אודות התוכנית "עושים שוק עם גיל חובב" ונזכיר מספר מתכונים מנצחים שהיו בתוכנית.

על הסדרה

תוכנית הבישול הישראלית "עושים שוק עם גיל חובב" היא סדרת אוכל עממית שבועית אשר שודרה מדי יום שני בערוץ 2 טלעד, במשבצת הפריים טיים בשעה: 21:30. תוכנית הקאלט הפכה להצלחה מיידית וקצרה תשבוחות מצד הקהל שלווה בנתוני רייטינג מכובדים.

על מלאכת הכתיבה, העריכה וההגשה אמון הבשלן, העיתונאי ונציג הקהילה גיל חובב, על מלאכת הההפקה אמונה מיכל בן דוד, ועל מלאכת הבימוי אמונים יואב גורפינקל, עידן לוי וגיל קרני.

"עושים שוק עם גיל חובב" היא תוכנית קולינארית תיעודית, תוססת וצבעונית המפגישה את הקהל מדי שבוע עם שווקים ייחודיים ברחבי הארץ וכמובן מתכונים מומלצים. במסגרת התוכנית מבקר השף, מבקר המסעדות והעיתונאי גיל חובב בשוק אותנטי אחר ברחבי הארץ ובהתאם למצרכים ולחומרים שהוא מוצא בשוק הוא מבשל ומציג שני מתכונים מנצחים מדי תוכנית. לא מדובר בקו קולינארי צרפתי מתוחכם אלא מדובר באוכל ישראלי פשוט, עממי המתאים לכל כיס המורכב מבישול ביתי ושימוש בחומרים ומצרכים פשוטים לרבות: אבקת מרק עוף, פתיתים, פסטות, ועוד.

היופי בתוכנית הוא בפשטות. גיל חובב יוצר מפגש אישי ייחודי עם טעמים, מרקמים, צבעים ואנשים שונים ברחבי הארץ. האווירה התוססת של השווקים בהם הוא מבקר, האנשים המעניינים שהוא פוגש וכמובן מגוון הירקות, הפירות, התבלינים והבישולים שהוא טועם יצרו את אחת מתוכניות הבישול הפופולאריות בארץ.

כבר בעונה הראשונה ביקר חובב במחוז ילדותו – עיר הבירה ירושלים ועשה שוק במחנה יהודה. שם נזכר בטעם הפלאפל האגדי, תבשיל הבמיה ומיני הממלואים, וכן הכין תבשיל בקר מיוחד עם תפוחי אדמה מטוגנים העונה לכינוי סופריטו. כמו כן, ביקר גיל חובב בשוק של טבריה, בשוק של פרדס כץ ובשוק הכרמל בתל אביב.

על הבשלן גיל חובב

גיל חובב הוא בראש ובראשונה עיתונאי ומבקר מסעדות וכמובן בשלן. חובב התחיל את הקריירה שלו דווקא בתחום העיתונות הכתובה כשכתב לטור ההומוסקסואלי בעיתון "כל העיר", לאחר הצלחת הטור הפך לכתב, עורך ומבקר מסעדות במוסף "שבעה ימים" בעיתון "ידיעות אחרונות", אולם את חיי הכוכבנות קטף דווקא לאחר פיטוריו ממוסף שבעה ימים כשהחל את הקריירה הטלוויזיונית שלו כשהגיש את תוכנית הבישולים המוצלחת בערוץ 1 יחד עם הקולגה איילת לטוביץ'– "שום פלפל ושמן זית".

מאז ימי שום, פלפל ושמן זית הפך חובב לאחד הבשלנים הנראים ביותר על מסך הטלוויזיה והגיש מספר תוכניות בישול נוספות לרבות: "עושים שוק עם גיל חובב" בערוץ 2, גיל חובב והתוספות בערוץ 3, "המנה של המדינה". כמו כן, הוציא גיל חובב מספר ספרים, לרבות: "שמש, ים ואוכל גם", "קרפד", "מטבח משפחתי" ו"קיטש".

מתכונים מנצחים מהתוכנית

כאמור בתוכנית הבישול "עושים שוק עם גיל חובב" הדגים חובב מיני מתכונים פשוטים אך טעימים להפליא המורכבים מחומרים ומצרכים זולים וקלים להשגה. במהלך התוכנית הופיעו מספר מתכונים מנצחים לרבות:

לסיכום, גיל חובב צבר קילומטראג' מקצועי מכובד הן בגזרת העיתונות כמבקר מסעדות שנון ומבריק והן בגזרה הטלוויזיונית שהפכה אותו לחביב הקהל הישראלי ולבשלן ידוע. אין ספק כי הגשת היחיד בתוכנית "עושים שוק עם גיל חובב" העלתה אותו למעמד הכוכבנות.