דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

מבשלים בכיף עם הילדים - טיפוח הרגלי אכילה בריאים אצל ילדים בשילוב מגדל למי

בעולם המאתגר של תזונת ילדים, הדגש לרוב מושם על מה שילדים אוכלים. עם זאת, יש היבט חשוב לא פחות שצובר תאוצה. איך הם מעורבים בתהליך הכנת הארוחות שלהם. גישה זו לא רק מטפחת הרגלי אכילה בריאים אלא גם משפרת את הלמידה וההתפתחות שלהם.

בלב התנועה הזו עומד מגדל הלמידה המגיעה אלינו מהעולם המונטסורי, כלי גאוני שמביא ילדים אל דלפק המטבח ואל לב הכנת הארוחה.

כמה מילים על תזונת ילדים

תזונה בגיל הרך מניחה את הבסיס לבריאות ולדפוסי אכילה לכל החיים. תזונה מאוזנת, עשירה בפירות, ירקות, דגנים מלאים וחלבונים רזים, חיונית להתפתחות הפיזית והקוגניטיבית של ילדים. עם זאת, האתגר טמון לעתים קרובות בהפיכת הבחירות הבריאות הללו למושכות לאוכלים צעירים ולעתים קרובות בררנים.

מעורבת מעודדת התפתחות

מעורבות בהכנת הארוחה יכולה להיות משנה משחק באופן שבו ילדים תופסים אוכל. כאשר ילדים הם חלק מתהליך הבישול, סביר יותר שהם ינסו מאכלים חדשים ויעריכו את המאמץ שהושקע בהכנת ארוחות. חוויה מעשית זו משמשת גם כהזדמנות חינוכית שבה הם יכולים ללמוד על קבוצות מזון שונות, כישורי בישול בסיסיים וחשיבות התזונה.

מי אתה מגדל הלמידה

מגדל הלמידה הוא מתקן הגבהה יציב ובטוח הוא בדרך כלל עשוי מעץ או פלסטיק, ומכיל מדרגות או משטח עליון שבו הילד יכול לעמוד ולהגיע לגובה הדלפק במטבח. כלי זה הוא יותר מסתם שרפרף מדרגות, זהו פתח ללמידה, טיפוח עצמאות וכישורי חיים מעשיים אצל ילדים. על ידי שימוש במגדל למידה, ילדים יכולים לעסוק בבטחה ובנוחות בפעילויות הכנת מזון, לטפח תחושת עצמאות והישג.

איך מגדל למידה מעודד סקרנות ולמידה?

 

מגדל הלמידה מספק מקום בטוח לילדים לעמוד ליד הדלפק, ומפחית את הסיכון לנפילות או תאונות. בהיותם בגובה העיניים עם הפעולה, הילדים הופכים סקרנים ומעורבים יותר בתהליך הבישול. פעילויות כמו ערבוב, מזיגה וקיצוץ (עם השגחה וכלים בטוחים לילדים) עוזרות בפיתוח מיומנויות מוטוריות עדינות. בישול כולל ספירה, מדידה וביצוע הוראות, שהן פעילויות למידה מעשיות מצוינות. ילדים שעוסקים בבישול נוטים יותר לאכול את מה שהם עזרו להכין, כולל מזון בריא.

כמה דגשים לשימוש יעיל במגדל למידה

 1. התחלו במשימות קלות כמו שטיפת פירות וירקות, ערבוב הבלילה או הרכבת כריכים.
 2. השגיח תמיד על ילדים במטבח, במיוחד כאשר הם משתמשים בכלי מטבח או ליד משטחים חמים.
 3. השתמש בבישול כהזדמנות ללמד על תזונה, קבוצות מזון והחשיבות של תזונה מאוזנת.
 4. הפכו את הכנת הארוחה לחוויה שובבה. השתמש בחותכני עוגיות לצורות מהנות או צור אמנות אוכל.
 5. בישול עם ילדים עשוי להיות איטי ומבולגן יותר, אך זוהי השקעה רבת ערך בהתפתחות וביחסים שלהם עם אוכל.

חשבתם שניתן לכם להתחיל לבד? מתכון כייפי וטעים במיוחד

 

המתכון הזה לפיצה צמחונית וצבעונית הוא לא רק מזין וטעים, אלא הוא גם דרך מהנה וצבעונית להכיר לילדים מגוון ירקות. באמצעות בסיס פיצה מחיטה מלאה, המתכון הזה מאפשר לילדים לשחק עם האוכל שלהם בצורה הטובה ביותר, וליצור קשת תוססת עם מבחר ירקות.

 • 1 בסיס פיצה מחיטה מלאה מוכן מראש
 • 1/2 כוס רוטב עגבניות
 • 1 כוס גבינת מוצרלה מגוררת
 • ירקות
 • פלפל אדום
 • עגבניות שרי
 • גזר
 • פלפל צהוב
 • ברוקולי
 • בצל סגול
 • זיתים שחורים

אפשר ואף רצוי ליצור באמצעות הירקות צורות כמו קשת צבעונית, בית, פרח או כל רעיון שעולה על דעתכם.

מחממים את התנור ל190 מעלות ). מכניסים את הפיצה לתנור ואופים 12-15 דקות, או עד שהבסיס מזהיב והגבינה מבעבעת.

לסיכום, שילוב מגדל הלמידה שגרת המטבח שלך פותח עולם של הזדמנויות לילדים ללמוד, לגדול ולפתח הרגלי אכילה בריאים. זה יותר מסתם הכנת אוכל ביחד; מדובר בטיפוח עצמאות, סקרנות והערכה לכל החיים לאוכל מזין. כאשר אנו מעצימים את ילדינו במטבח, אנו מכינים את הקרקע להרגלי אכילה בריאים ומאושרים יותר שיחזיקו מעמד לכל החיים.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון