א' ב' ג' ד' ה' ו' ז' ח' ט' י' כ'
ל' מ' נ' ס' ע' פ' צ' ק' ר' ש' ת'
»
 

עוגות ועוגיות:

 

עוגות ועוגיות

עוגות ועוגיות וסיפורי מעשיות

התענוג הקטן הזה של פרוסת עוגת שוקולד עשירה, המוגשת לצד קפה ארומתי משובח היא ללא ספק אחד מרגעי האושר הקטנים שיש לנו בבית.

מתכונים של עוגות מסורתיות מתקתקות עוברים בירושה מאם לבת, והופכים אט, אט לנכס צאן וברזל במטבח המשפחתי. כך שבכל אירוע, חגיגה או שמחה משפחתית ענפה, נשלף המתכון המסורתי של סבתא רבא, הכולל עוגת שמרים פריכה בליווי קרם שוקולד עשיר, שממלא את לב האורחים בהרבה חום ואהבה.

זיכרון הילדות המתוק של עוגות יום ההולדת, שהוכנו, נאפו וקושטו מכל הלב לציון המאורע, מעוררים בכל אחד ואחת מאיתנו שמחה בלב ורצון עז להגשים את הטקס הקטן והכול כך משמעותי הזה גם לילדינו, ועל הצד הטוב ביותר.

על פניו, המלאכה נראית די פשוטה, לא? כל שצריך לעשות הוא לבחור מתכון לעוגה, לקנות את המצרכים הדרושים ולהתחיל בהכנות, ואומנם המציאות מוכיחה לנו כי מדובר באחד מן הרגעים המאתגרים והמכריעים ביותר עבור כל אימא מתחילה.

אז בכדי להקל על אותן אימהות שרוצות את הטוב ביותר עבור ילדיהם, אך אינן יודעות איזה סוג של עוגה כדאי להן לאפות, במאמר הבא ריכזנו עבורכם מספר עצות חכמות בנושא עוגות, אשר יעזרו לכם לצלוח את טקס העוגות המכריע של הגן ולקצור הרבה מחמאות.

עוגות, סמלים וטקסים

מלבד מעמדם הבלתי מעורער של עוגות כמנת הקינוח האולטימטיבית בכל מסעדה, בית קפה, או אירוח ביתי, עוגות קיבלו מקום של כבוד בטקסי חניכה ומעבר בעולם המערבי, כדוגמת: ימי הולדת, בריתות, בר מצוות, חתונות ועוד.

ככל שהעוגה מעוטרת בתחכום ובקלאס, כך ערכה עולה, עובדה שהפכה את שוק עוגות ועוגיות לשוק מאוד תחרותי. היום, אימהות המעוניינות להפגין יצירתיות, פונות אל מעצבת עוגות מקצועית, המפסלת ואופה עוגות מצוירות מרהיבות עם אלמנטים דקורטיביים הקשורים לסגנון האירוע ולמשאלות הלב של בעלי השמחה.

אילו סוגים של עוגות ישנם?

לאורך השנים, התפתח רפרטואר שלם של עוגות, וכיום ניתן למצוא סוגים שונים של מתכוני עוגות, לרבות הבאים:

לסיכום, אם ברצונכם להפוך חגיגה משפחתית לאירוע של ממש עוגות הם פריט חובה בכל חגיגה.