דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

מסעדות שף בצפון

רשימת מסעדות פופולאריות בצפון הארץ

מסעדת אורי בורי
מסעדת אורי בורי
סוג:
1
מסעדת ארנולדס
מסעדת ארנולדס
סוג:
2
מסעדת ג'וליאן
מסעדת ג'וליאן
3
מסעדת דאנטה
מסעדת דאנטה
סוג:
4
מסעדת קימל בגלבוע
מסעדת קימל בגלבוע
5
מסעדת רוברג
מסעדת רוברג
סוג:
6

והנה סיפור אישי, על מסעדה קסומה בצפון

השכם בבוקר יום שבת, ארזתי את בני המשפחה ויצאנו צפונה אל סיור קולינרי מרענן בין מסעדות שף בצפון. החלטתי, שהפעם אני לוקחת אתנחתא קלה משאון העיר, ועולה צפונה צפונה במעלה ההרים הירוקים והשלווים, כדי לזכות במנה אחת של יום חופש חורפי, משפחתי וקסום בצפון.

ברשימת העשה, הופיעו כמובן מגוון אטראקציות לילדים, כגון: רפטינג, רכיבה על סוסים וטרקטורונים, וברשימת האטראקציות של המבוגרים (לאחר שוויתרנו על התענוג האולטימטיבי של צימרים בצפון), הופיעה רשימה של מסעדות שף בצפון, שפשוט אסור לפספס.

עוד זה מדבר וזה בא, הגענו הישר אל מסעדת ג'עוני בראש פינה, כדי לפתוח את הבוקר עם איזה כוס קפה ועוגה מרעננת במיוחד. ולאחר שהשקטנו את קיבתנו המכווצת, תקתקנו מהר את הילדים ושמנו פעמינו לראפטינג אקסטרים בנהר הירדן, לטיול סוסים בחוות הבוקרים מרום גולן וקינחנו בטיול אקסטרים של טרקטורונים ברמת הגולן.

עוד זה מדבר וזה בא, קיבתנו המקרקרת בישרה רעב, ואנחנו החלטנו למלא את דרישותיה ולפצוח בארוחת שף מפנקת במסעדת השף המהוללת מוסקט, שבראש פינה. פצחנו במנת מרק עוף צח לפתיחה, שהייתה פשוט חמה ומושלמת, לנוכח הגשם הזועף שהידפק על חלונות המסעדה. כמו כן, טעמנו גם משקדי העגל הצלויים, שהגיעו בליוו של עלי סלק אורגניים והיו פשוט מעדן לחיך ולעיניים.

הפיסט הרציני התחיל במנות העיקריות, שהוגשו ברוב הדר ופאר. היה זה שוק הטלה הנימוח, שנצלה בטאבון בלווית קונפי חציל ורוטב ציר טלה, שהיה פשוט דליקטס אמיתי ונתח הקצבים המובחר, שהיה עשוי על הגריל והוגש בלוויית ירקות שורש אורגניים ורוטב של יין פורת ומח עצם.

השארנו כמובן מקום לקינוח, זאת לנוכח השמועה התל אביבית, שאומרת כי מסעדות שף בצפון מתמחות באגף הפטיפרים, השוקולד והעוגות, אז החלטנו לקחת עימנו לא פחות מארבעה חטאים מתוקים ומצויינים, לרבות: פרלין וניל - שהוגש במעטפת של שוקולד לבן ובלוויית רוטב טופי ואספרסו, מרקיז שוקולד וברנדי, שהגיע עם רוטב אגוזים, וניל וגם עוגית שומשום, ולפינאלה טרפנו את מאפה ארבע הגבינות, שהגיע בליווי של מרנג איטלקי ושמנת חמוצה, שחתם את הארוחה בנשיקה.

בסיום הארוחה המופלאה הזאת, הגשתי לבעלי את החשבון השמן, ושאלתי את שף הבית, חיים טיבי, אם יהיה מוכן למסור לי מספר מתכונים סודיים מנצחים, אבל הניסיון לא צלחן.

שמחים וטובי לבב, חזרנו מסיור של מסעדות שף בצפון, ארזנו שוב את הילדים והמטלטלים ושבנו תל אביבה. עוד זה מדבר וזה בא, תקר התגלה באחד מגלגלי "המרכבה", וכמובן, שנאלצנו לחכות לגרר המושיע שיחלץ אותנו ממצב הביש. דקה חולפת, שעה עוברת והנה כאילו כלום לא קרה, ושוב בטננו החלה לקרקר והילדים התחילו לברבר: "אמא תעשי לי", "אמא תביאי לי"... החלטתי, שהטיול הקולינארי המהולל בין מסעדות שף בצפון עדיין לא הסתיים, וכי יש עוד מסעדת שף אחת שבה כף רגלינו חייבת לדרוך, כדי להמתיק את הגלולה המרה של הגרירה. וכך תיקתקתי את בעלי והילדים בתוך המונית, ושמנו פעמינו אל מסעדת השוקולד האולטימטיבית – שוקולטה, שבראש פינה.

אחרי שסיימנו ללקק את האצבעות מנטפי השוקולד המתקתקים שהיו .פשוט. טעם גן עדן הגיעה המרכבה החלופית וסימנו עוד וי ברשימת מסעדות שף בצפון. וכך, בסופו של יום ארוך הגענו הביתה ולסופו של הסיור הקולינארי של מסעדות שף בצפון, מרוצים, שבעים אך עייפים.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון