דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

מה הופך טבח לשף מקצועי

אנשים רבים הם יצירתיים מאד ולכן הם מכינים מאכלים נפלאים לבני הבית. עם הזמן חלק מהם מחליטים להפוך אהבה זו למקצוע ולומדים לימודי טבחות כדי לעסוק בכך.

טבח בבית ובמסעדה

האפשרויות להכנת מאכלים ומטעמים במטבח הן אין סופיות. יש טבחים שמתמקצעים בנישה מסוימת כמו בשר, דגים או פסטה ויש אחרים שחולשים על כל מה שקורה במטבח והנגיעה שלהם נראית בכל מקום. עם הזמן והמיומנות הרבה שלהם, הם הופכים לשפים ומציעים ללקוחות שלהם תפריטים יוצאי דופן ביצירתיות שלהם.

התנאים הבסיסיים למתכונים מוצלחים

שפים מצליחים דוגלים בביצוע עבודות מדויקות ובאיכות ללא פשרות. לצורך כך הם משתמשים באביזרים אשר מסייעים להם להגיע לתוצאות הנפלאות, אשר גורמות לציבור להגיע שוב ושוב למסעדה הייחודית שלהם כדי לאכול מהמנות המשובחות.

כאשר במטבח של המסעדה יש סכיני שף מדובר בדרגה גבוהה של סכיני מטבח אשר מאפשרים חיתוך דק ומדויק של ירקות, דגים, נתחי בשר וכל פריט אחר שיש צורך לחתוך. הנקודה החשובה היא להשתמש בסכין ייעודי לכל מטרה, מתוך סכיני מטבח כיוון שתהליך הייצור של כל אחד מהם הותאם לצורך הייעודי שלו.

התמחות השפים במסעדות

בנוסף לכך המטבח במסעדת השף מאובזר בכלי מטבח המותאמים לאופייה של המסעדה וסוג האוכל שמכינים בה. במסעדה איטלקית השף אשר התמקצע בבישול איטלקי על גווניו השונים על פי חבלי הארץ הייחודיים במדינת המגף, יבשל את הסוגים השונים של הפסטה בתוך סירים חדשניים אשר באמצעותם סוגי הפסטה השונים מוכנים לאכילה, תוך פרק זמן קצר. הוא מבשל גם רוטב פטריות, אלפרדו או רוז'ה וכך המלצרים מגישים את המטעמים המהבילים לסועדים במסעדה.

אם מדובר במסעדה אסיאתית השף משתמש במחבתות או בווקים בגדלים שונים כדי להקפיץ את נתחי העוף או הבקר, שנחתכו לרצועות דקות באמצעות סכיני מטבח בטיב מעולה, מוסיף להם את רצועות הירקות כמו פלפלים צבעוניים וגזר ומקפיץ הכול יחד למעדן מושלם.

ציוד במטבח השף

הציוד של השף הוא צורך בסיסי ולכן עם הזמן הוא רוכש ציוד נוסף וחדשני, כדי להקל על העבודה במטבח כמו בלנדרים חדשניים, סירים ייעודיים למטרות שונות, תרוודים קלי משקל וכלי ערבוב נוחים במיוחד העשויים מחומרים המתאימים לכך במקום האביזרים הישנים שהיו עשויים ממתכת.

זאת כדי להוציא את המיטב מחומרי הגלם ולהפיק מנות יוצאות דופן הן בטעמן והן בנראותן, אשר מעוררות השתאות בקרב אורחי המסעדה.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון