א' ב' ג' ד' ה' ו' ז' ח' ט' י' כ'
ל' מ' נ' ס' ע' פ' צ' ק' ר' ש' ת'
»

סופגניות

חג החנוכה מתקרב אלינו בצעדי ענק ועימו גם שלל מאכלי חג טעימים במיוחד, כגון: סופגניות, לביבות, ועוד.

כל יהודי יודע, שאין שני לתחושת החמימות הנפלאה המציפה את המשפחה בחג החנוכה, כשבמעמד טקס הדלקת הנרות ממתינות לנו שלל סופגניות טריות, חמות ומתוקות.

סופגניות הן הסמל המובהק של חג החנוכה המגיע בשלל מילויים, צורות, גדלים וטעמים.

במאמר הבא, תוכלו לקבל מידע מקיף בנושא סופגניות ותוכלו להעשיר את רפרטואר מתכוני חג החנוכה שלכם עם שנים מתכוני סופגניות מנצחים.

כל מה שרציתם לדעת על סופגניות ולא העזתם לשאול

סופגניות הן מאכל חג מסורתי אופייני של חג החנוכה. הסופגנייה היא למעשה מאפה בצק המטוגן בשמן עמוק הממולא בריבה ומזוגג באבקת סוכר. הסופגנייה קיבלה את שמה מן המקורות כשכונתה ביוונית "סופגן" וציינה מאפה בצק עגול וספוגי. רק בשנת 1896 קיבל ה"סופגן" את שמו הפופולארי "סופגנייה" על ידי דויד ילין, וכך למעשה הפכה הסופגנייה למאכל הלאומי של חג החנוכה היהודי.

סופגניות קלאסיות יש ליצור מכדורי בצק שמרים שתפחו ולאחר מכן יש לטגנם, למלאם בשוקולד, ריבה, וניל ועוד ולבזוק מעל אבקת סוכר. כיום, ניתן למצוא מבחר רחב של סופגניות לחנוכה, לרבות: סופגניות ריבה, סופגניות שוקולד, סופגניות גבינה מלוחות, סופגניות בזיגוגים שונים ועוד.

מתכוני סופגניות

לכל בית בישראל מתכון מסורתי להכנת סופגניות חמות ומתוקות העובר מדור לדור במשפחה. כל עדה מתפארת במתכון ייחודי לסופגנייה הקלאסית, כמו למשל: סופגניות הספינג' המרוקאיות, סופגניית הצ'ורוס הדרום אמריקאית, סופגניית האנגוצ'ה האתיופית, סופגניות הגולאב ג'אמון ההודיות, סופגניות הלוקומאריס היווניות, סופגניית הבומאלוס העירקית ועוד.

במיוחד לחג החנוכה הקרב ובא, איגדנו למענכם שני מתכוני סופגניות מנצחים אשר יהפכו אתכם לשיחת היום המשפחתית במשך כל חג החנוכה.

ונתחיל דווקא במתכון המערבי והמנצח של רשת דנקין דוטנאטס, אשר הואילה בטובה לספק לנו את הסוד למתכון הדונאטס המוצלח.

סופגניות דאנקן דונאטס

המצרכים הדרושים להכנת 24 סופגניות דונאטס איכותיות: רבע כוס סוכר, ביצה אחת, חצי כפית מלח, שמינית כוס של מים חמימים, שבעה גרם של שמרים יבשים, ארבעים מיליליטר של שמן, שלושת רבעי כוס של חלב חם ושתיים וחצי כוסות קמח.

אופן הכנת הדונאטס:

מתכון סופגניות מסורתי

המצרכים הדרושים להכנת חמש עשרה סופגניות: כף של שמרים טריים, 450 גרם של קמח, שתי ביצים טרופות, כוס חלב חם, שלוש כפות סוכר, ריבת פטל איכותית, שתי כפות חמאה מומסת, 34 כפית מלח ואבקת סוכר.

אופן הכנת הסופגניות:

לסיכום, אם ברצונכם להפתיע את בני ביתכם עם מתכון סופגניות איכותי הוסיפו לו אמירה אישית באמצעות מילוי ייחודי, צורה מפתיעה או טעם שונה, אשר יהפכו את מתכון הסופגניות הסטנדרטי למתכון סופגניות מנצח.