דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

שף אלי מזרחי

פתח את מסעדת כתית

אחד השמות המזוהים עם שף אלי מזרחי הוא שמה של מסעדת כתית המיתולוגית. את מסעדת כתית פתח מזרחי יחד עם השף מאיר אדוני בכפר רות שליד מודיעין, שם שכנה במשך שלוש שנים. את שנתה הרביעית עשתה כתית בנצר סירני, אך המיקום, המרוחק מריכוזי בליינים ברוב הזמן, הוביל לסגירתה.

בישל בהתנדבות

את הסניף התל אביבי של כתית פתח אדוני ללא מזרחי (גם סניף זה נסגר בשנת 2016), שהמשיך אל המסעדה הירושלמית 1868 ובנוסף בישל בהתנדבות לילדים הסובלים מפיגור שכלי. כעבור מספר חודשים ב- 1868 החליט לעזוב ומשם המשיך למשרת השף של מסעדת אנדרסן בתל אביב.

את מטבח המסעדה הפך שף אלי מזרחי ממטבח סקנדינבי שכשל למשוך לקוחות לביסטרו ארץ ישראלי. אך מזרחי מאז ומעולם העדיף את הפריפריה על תל אביב הרועשת והגדולה, והיה זה רק עניין של זמן עד שיחזור למכורתו ויתרחק מהמרכז.

מסעדת מסיק

המסעדה הנוכחית של מזרחי נקראת מסיק, מסעדה אותה פתח בשנת 2007 בכפר רות. אחרי שנתיים מוצלחות במקום, החליט להעביר את המסעדה למיקום מרכזי מעט יותר, מרכז ישפרו סנטר במודיעין, בה הוא מתגורר.

על המטבח של שף אלי מזרחי במסיק נאמר כבר המון. ראשית, המסעדה כשרה בהשגחת הרבנות מודיעין, והמנות ים תיכוניות, ישראליות, רעננות טריות ובעיקר – נדיבות. גם על הילדים חשב מזרחי, ביודעו שאין הנאה להורים ללא שקט מאגף הילדים, וגם עבורם הגה תפריט מזין ומשובח, מלא בהפתעות.

מלבד הטעמים והריחות שמפיק שף אלי מזרחי במטבחו, זוכים הלקוחות לחוויה אמנותית של ממש. כל צלחת מוגשת עם המון יצירתיות, מחשבה והקפדה, ונראית כמו ציור של ממש, עד כי כמעט חבל לאכול ולהרוס את היצירה. רק כמעט.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון