דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

שף עזרא קדם

אין כמעט אחד שלא מכיר את שף עזרא קדם. אם מהטלוויזיה, מביקור במסעדה הנחשבת שלו, או משמועות על תדמיתו המאיימת במטבח. על דבר אחד אין ויכוח – קדם הוא שם דבר במטבח הישראלי, ולא לשווא הוא מוכר כמעט בכל בית בארץ.

תחילת הקריירה של עזרא קדם

את הקריירה שלו כשף החל קדם באקדמיה הקולינרית של קליפורניה, בסן פרנסיסקו, ובמכון הקולינרי הצרפתי בניו יורק. במהלך לימודיו כבר עבד במסעדה ניו יורקית בשם אליסון ודומיניק, שם השתפשף בעבודה מעשית.

כשחזר שף עזרא קדם לארץ, עבד שנתיים תחת השף חיים כהן במסעדת קרן. שם הוא פגש את תמר בליי, שהיתה באותם שנים זוגתו. יחד איתה עזב את מסעדת קרן והשניים פתחו את ארקדיה בירושלים. כעבור מספר שנים התפרקה השותפות וקדם המשיך להוביל את המסעדה בעצמו.

מסעדת ארקדיה

במסעדת ארקדיה הרכיב שף עזרא קדם תפריט ישראלי ים תיכוני המושפע מהמטבח האיטלקי והצרפתי. קדם מקפיד להשתמש בחומרי גלם ישראליים בלבד. יש ברשותו שטח חקלאי גדול ממנו הוא לוקח את רוב מרכיבי התפריט. מה שלא מגיע משטחו הפרטי, ישתדל קדם לקחת מאזור ירושלים, ורק לאחר מכן יפנה לשאר חלקי הארץ.

תחת הנהגתו של קדם בארקדיה צמחו לא מעט שפים מוכשרים – שף רפי כהן ממסעדת רפאל, שף מאיר אדוני ממסעדת כתית, שף ירון שליו ממסעדת טוטו – כל אלו ועוד למדו תחת המשמעת הקפדנית והמזג החם שקדם נודע בהם.

הקהל הרחב התוודע לאופיו ולשיטת עבודתו השנויה במחלוקת של קדם בתכנית הטלוויזיה 'המטבח'. על התנהגותו של שף עזרא קדם ויחסו למתמודדים זכה השף לביקורת רבה, אך המנות היוצאות תחת ידיו והרמה הגבוהה של מסעדת ארקדיה שבהנהגתו, אותם הביקורות רק משבחות.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון