דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

שף ישראל אהרוני

אודות השף ישראל אהרוני

המטבח הסיני כל כך פופולארי ונפוץ בישראל, עד שנדמה שהיה כאן מאז ומתמיד. אבל מי שהכיר לישראלים את המטבח הסיני הוא לא אחר מאשר שף ישראל אהרוני. כן, זה עם הזקנקן והגבות המחודדות, פורץ דרך בתחום הבישול בארץ ושותף חשוב להתפתחות תרבות האוכל בישראל.

גילוי המטבח הסיני

ישראל אהרוני גילה את המטבח הסיני דווקא באמסטרדם, בתור סטודנט לאמנות. הקסם של המזרח הרחוק ריתק אותו והוא נסע בעקבותיו לטייוואן ושם למד את רזי הבישול. כשחזר לארץ פתח מסעדה סינית בשם ין-יאנג בשדרות רוטשילד בתל אביב.

בנוסף אליה, פתח שף ישראל אהרוני מסעדה נוספת בתל אביב, טאי-צ'י, ששכנה בגן העיר. חלק חשוב מתרומתו להכנסת המטבח הסיני אל ארסנל האוכל הישראלי היה פתיחת חנות מכולת סינית לצד המסעדה. בחנות זו ניתן היה להשיג את כל חומרי הגלם המיוחדים בהם משתמש המטבח הסיני, חומרים שהיה קשה להשיג בארץ עד אז.

פתיחת מסעדות סיניות

לא רק במטבח הסיני עסק שף ישראל אהרוני. בסוף שנות התשעים פתח מסעדת גורמה צרפתית בשם תפוח זהב בתל אביב, אך זו נסגרה כעבור מספר שנים ואהרוני חזר למטבח האהוב עליו. בהרצליה פיתוח פתח את המסעדה הסינית פת-קואה ואת המסעדה הותיקה ין-יאנג העביר למשכן חדש ברחוב הארבעה בתל אביב, אך גם היא נסגרה כעבור מספר שנים.

משהו לכתוב עליו

אהרוני הוציא עשרות ספרי בישול וכתב לעיתונים שונים, ועד היום יש לו טור שבועי בעיתון ידיעות אחרונות. הקהל הרחב מכיר את שף ישראל אהרוני מהטלוויזיה, בה הוא כיכב בתכניות בישול רבות, ומרחבות הריקודים במועדונים שונים, בהם הוא משמש כדי-ג'יי. הספר האחרון שלו הוא ספר מתכונים ואלבום מוסיקה, שילוב של שתי אהבותיו הגדולות.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון