דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

טיפים למסעדות

מסעדות שף איכותיות הופכות להיות חזון נפרץ במחוזותינו בשנים האחרונות. אין ספק שאנו הישראלים למדנו להעריך אוכל איכותי. קשה למצוא כיום אנשים שלא יודעים מה אומרים מושגים כמו - אל-דנטה, קונפי, אוסובוקו או ראגו. וגם אם יש כמה כאלה, אל חשש.

לא מדובר כאן בידע שלא ניתן להשלים באמצעות כמה שעות של צפייה מרוכזת ב'מאסטר שף'. אין ספק, החיך הישראלי הממוצע נעשה רגיש והוא מקיים יותר ויותר יחסי גומלין עם מנות משובחות ואיכותיות.

לא שיש בכך לטעון כי האוכל במסעדות הפועלים המוכרות לנו לטובה מאז ומתמיד הוא אינו איכותי או שקרנו ירדה בעיני הציבור, אבל עם הידע ואנינות הטעם - האוכל שכבר ממילא מהווה בילוי בעבור רבים מאיתנו, הופך לו לאיטו לתענוג צרוף.

מסעדות נפתחות כפטריות אחרי הגשם

ככל שיש יותר ויותר אנשים אשר אוכל טוב הוא תחביב עבורם ולאו דווקא צורך, נפתחות יותר ויותר מסעדות מסוגים אלו ברחבי הארץ. רובן נפתחות כמובן בתל אביב (אלא מה?). מי שגר בתל אביב לא יתקשה למצוא מסעדות איכותיות ליד הבית - רק חשוב לא לשכוח להזמין מקום.

מחוץ לתל אביב אמנם לא תמיד תיתקלו בביקוש הגדול שקיים במרכז, אך גם הפריפריה משופעת במקומות בהם נוכל לתת לחיך שלנו את הסיפוק שחשוב לו כל כך. מן הצפון הרחוק ועד לדרום יש אין ספור מקומות - צריך רק לחפש.

אילו מין סועדים אתם?

אז איך מחפשים מסעדה לטעמכם? חיפוש מסעדות בארץ הוא אינו עסק מורכב כלל וכלל. ראשית עליכם לענות בכנות על שאלה פשוטה: האם אתם מיטיבי לכת או מיטיבי לסת? הכוונה כמובן – איך ברצונכם לבלות? האם אתם נוסעים לטייל ומחפשים על הדרך מקום איכותי לאכול בו, או שבא לכם להתפנק במסעדה טובה מחוץ לעיר ואתם מחפשים אחת לשים אליה פעמיכם?

אם אתם מיטיבי לכת, ובתקווה שכבר קבעתם את יעדיכם לטיול – הדרך להיחשף בפני מקסימום מסעדות איכותיות באזור היעד, היא כמובן להשתמש באינטרנט. כמו כן, בצימר או במלון בו תישנו אמור להיות מידע רב על מסעדות טובות בסביבתו, וכמובן שתמיד מומלץ להתייעץ בחברים שכבר טיילו באזור ושאתם סומכים על חוש הטעם שלהם.

אם אתם מחפשים מסעדה טובה לנסוע אליה, בין אם לרגל אירוע מיוחד או סתם בשביל לשנות אווירה, ההמלצה החמה ביותר תהיה קודם כל לשאול את חבריכם על מסעדות מומלצות. לכל אחד מאיתנו יש חבר או שניים אשר לקחו את תחום המסעדנות בתור תחביב רציני או לפעמים אפילו בתור מקצוע וידעו להמליץ לנו על העדכונים האחרונים ועל המקומות הטובים ביותר לאכול בהם.

ארוחה במסעדת שף - חוויה חיובית או שלילית?

מסעדות טובות הן דבר שיותר ויותר פשוט למצוא כיום במחוזותינו וטוב שכך. רצוי לומר שתמיד מומלץ לתת צ'אנס גם לשפים פחות מוכרים ולנסות את מרכולתם. לכו תדעו, יכול להיות שתיפלו על מסעדת שף שהמנצח עליה הוא חיים כהן, ניר צוק או ישראל אהרוני הבא.

במקרה כזה תוכלו להגיד לכולם שאתם אכלתם אצלם כשהם עוד היו עלומי שם. מצד שני, כמובן שתמיד יש גם את הסיכון שבמקום לאכול אוכל מעולה, אתם פשוט תאכלו אותה. אבל היי, ככה זה - מסעדות הן עסק מלא סיכונים... סיכונים ששווה לקחת.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון