דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

הזמנת מקום במסעדה

יום חורף קר. אתם עומדים יחד עם נחיל אנשים מחוץ למסעדה, ומחכים לאוכל שיחולק בחינם. אחרי הכל, זו הסיבה שכולם נמצאים בחוץ, לא? הלוואי. כשאתם מתקרבים לכיוון המארחת, אתם מבינים שטעיתם בהבנת הסיטואציה: ההמתנה ההארוכה שלכם בחוץ היא מהסיבה הפשוטה שלא טרחתם לבצע הזמנת מקום במסעדה.

התור מתקצר אט אט, אבל זמני ההמתנה הולכים וגוברים. ידידנו היקר, מרפי, מראה שוב נוכחות. אתם מנסים, באמצעות כוח המחשבה, להפציר באנשים להזדרז עם הקינוחים, אבל הם לא שומעים. כשאתם נכנסים למסעדה בסופו של דבר, אחרי שעה וחצי, אתם כבר אומרים לעצמכם דבר אחד: "בפעם הבאה נזכור להזמין מקום".

למה חשוב לבצע הזמנת מקום במסעדה?

לא צריך להיות בעל מסעדת פאר כדי להבין מדוע הזמנת מקום במסעדה היא חשובה. באותה מידה שאנחנו לא מגיעים לרופא בלי לקבוע תור, רצוי גם להקפיד על כך בבילוי קולינרי. כשאתם מעבירים לאנשי המקום את השעה בה אתם מתכוונים לבוא ומספר האנשים, ניתן לשריין לכם מקום בה. ההמתנה, חיבור השולחנות ושאר קומבינות נמנעים.

הדבר נכון על אחת כמה וכמה כאשר ישנו אירוע מסויים אותו יש לציין, או כשמדובר בקבוצה גדולה של אנשים. תארו לכם, נניח, שהמסעדה מפוצצת עד אפס מקום, וזמן ההמתנה הוא שעתיים. קשה מאד להיות "גמיש" כשלוח הזמנים צפוף, או כשישנו קושי מהותי למצוא עכשיו, עם כל הלחץ, מקום איכותי אחר. ולא, אייפון לא תמיד עוזר בכך.

אירוע מיוחד מצריך הכנה

מעבר לכך, כמובן שבנסיבות חגיגיות רבות, המצריכות תכנון מדוקדק, הזמנה מראש היא הפיתרון היחידי. חשבו על הצעת נישואין, למשל, במהלכה צוות המלצרים פוצח בשירה בעת הבאת הקינוח הסופי, בו מסתתרת איפשהו הטבעת, כשהם מלווים בנגני צ'לו ובזיקוקים בצורת לב. איך אפשר לתכנן את זה אם לא בתיאום מראש?

לא תמיד ניתן לשמור לכם מקום במסעדה

הזמנת מקום במסעדה אינה צעד אפשרי בכל המקרים. הזמן הוא פקטור מרכזי: ככל שמקדימים להזמין מקום מראש, כך הסבירות שהבקשה תמולא גדולה יותר. נסו, למשל, לשריין לעצמכם מקום לצפייה בגמר ליגת האלופות שעה לפני. רוב הסיכויים שתמצאו את עצמכם רואים את המשחק בבית, עם פופקורן, בירה ותו לא.

יש להתחשב גם במדיניות המקום אליו אתם מתכוונים להגיע. בחלק מהמסעדות ניתן להזמין סועדים עד כמות מסויימת, ובאחרות רק בזמנים שאינם עמוסים. במקומות רבים מונעים את ההזמנה במועדים לחוצים כמו בוקר יום שבת, מתוך חשש, חלילה, שימתינו לשווא לסועדים שהחליטו ללכת במקום זאת לפיקניק.

הזמנת מקום במסעדה יכולה להתבצע בלחיצת עכבר

אם בעבר היה צורך להתקשר אל בית העסק, או- חלילה וחס- להגיע אליו באופן פיזע (מחקרים לא רשמיים מראים שהפעם האחרונה שפעולה מסוג זה קרתה הייתה אי שם בספטמבר 1985), היום אפשר לעשות הכל מהבית.

האינטרנט, כמובן, הוא הכלי העיקרי בהקשר הזה. ישנם מספר אתרי מסעדות מקיפים באינטרנט ואתרים להזמנות מקום. הגולש בוחר את היום והשעה, רושם את מספר הסועדים הצפויים- ובמידה ויש מקום, יכול כבר לעדכן את היומן האלקטרוני. גם בחלק מאתרי המסעדות האפשרות הזו קיימת.

יש לציין כי הזמנת מקום במסעדה באחת מהדרכים האלה מזכה את הלקוח לא פעם גם במבצעים מיוחדים, כמו הנחה של כמה עשרות אחוזים או מתנה כלשהי. כשזה משולב עם זמן המתנה קצר והרגשה ש"מחכים לנו", הארוחה הופכת לטעימה הרבה יותר.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון