דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

שף בועז צאירי

כאשר שף בועז צאירי פתח את מסעדת סאקורה בירושלים, היו שאמרו שזה מהלך שנועד לכישלון. המטבח היפני היה עדיין זר בארץ, בעיני רבים מוזר, והסועדים בהתחלה אכן מיעטו להגיע. כשחבריו הגיעו לחנוך את המסעדה החדשה, ביקש מהם צאירי לשבת בשולחנות החיצוניים, כדי שהעוברים והשבים יראו שהמסעדה מלאה וייכנסו גם הם.

מסעדת סאקורה

אך מאז אותם ימים, צאירי כבר לא צריך לבקש מאף אחד להיכנס למסעדה שלו. להיפך – אם לא תזמינו מקום מראש, כנראה תישארו בחוץ. מסעדת סאקורה הירושלמית קיימת כבר כעשרים שנה, והביאה את בשורת הסושי והמטבח היפני בכלל לירושלים. בהמשך, 11 שנה אחרי הקמת המסעדה הירושלמית, נוספה לה אחות קטנה ומצליחה לא פחות בתל אביב.

תחילת דרכו של בועז צאירי

ואיך הכל התחיל? בלימודי גיאוגרפיה. שף בועז צאירי הגיע לקנדה במסגרת לימודי הגיאוגרפיה שלו, שם עבד בשמורת אינדיאנים ותיווך בין משלחות של יפנים שהגיעו לשמורה לבין האינדיאנים, תושביה. בעקבות משימת התיווך התאהב צאירי לא רק ביפנים ובמטבח המרתק שלהם אלא גם באשתו, קיוקו, איתה חזר לארץ ופתח את סאקורה.

גידולים אקזוטיים

בנוסף לסניפי המסעדה בירושלים ובתל אביב, מחזיק צאירי חווה לגידול אצות במכמורת, בה הוא מגדל את האצות לסניפי המסעדה, ויחד איתם גם קיפודי ים ושאר גידולים אקזוטיים. הטריות והאיכות של חומרי הגלם הם עבור צאירי דבר שבעניינו אין פשרות, והגידול העצמי מבטיח לו חומרים טריים במקום תהליך ארוך של ייבוא מיפן.

בעולם הבישול הישראלי שף בועז צאירי הוא אחת הדמויות היציבות. בניגוד ללא מעט שפים אחרים העוברים תחנות רבות במסעדות שונות, מחזיק צאירי ביציבות ובהצלחה מרשימה את מסעדתו בעלת שני הסניפים, וידו עוד נטויה.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון