דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

שף אורי ירמיאס

שף אורי ירמיאס הוא שף ששמו הולך לפניו. רבים אולי לא יזהו את השם אורי ירמיאס, אך אם תאמרו להם אורי בורי, מיד ידעו במי מדובר. אורי ירמיאס נולד בנהריה ומספר על עצמו שמאז ומתמיד היה דייג ובשלן חובב. תמיד רצה לשלב בין שתי האהבות אך רצה להבין לפני כן אם תחום המסעדנות בכלל מתאים עבורו.

הוא טייל הרבה בעולם, טיולים ממושכים של מספר שנים, בהם ביקר במדינות כמו הודו, פקיסטן, אפגניסטן ומדינות אירופה. במהלך הטיול היה מכין את ארוחותיו בעצמו ובעצם כך למד את סודות הבישול, מבלי לרכוש השכלה מקצועית בתחום מעולם.

מסעדת אורי בורי – מסעדת דגים

כשחזר לארץ ונפתחה הטיילת בנהריה, התנסה בניהול מסעדת קפולסקי במשך כשנה. בתום השנה הזאת, פתח בנהריה את מסעדת אורי בורי, מסעדת דגים משובחת, ממנה גם בא הכינוי שמלווה אותו מאז ועד היום.

מסעדות הלנה ואסיה מוניקה

לצד הקמת מסעדת אורי בורי בנהריה, היה שף אורי ירמיאס שותף גם להקמת מסעדת כרמלה בנחלה בתל אביב, יחד עם השף דניאל זך. מכרמלה בנחלה פרש אורי ירמיאס בהמשך הדרך, אך יחד עם דניאל זך פתח את מסעדת הלנה בנמל אשר נמצאת בנמל קיסריה, וכיום הם גם הבעלים של המסעדה אסיה מוניקה הנמצאת בהוד השרון.

במסעדת הלנה בנמל חובר אורי ירמיאס לשף עמוס שיאון ליצירת תפריט ים תיכוני עשיר בטעמים, ובמסעדת אסיה מוניקה מוגש תפריט אסיאתי. מבין כולן, ללא ספק מסעדת אורי בורי היא מסעדת הדגל של שף אורי ירמיאס. אחרי 10 שנים בנהריה עברה המסעדה אל רחבת המגדלור בעכו העתיקה, שם עדיין מוגשות מנות דגים ופירות ים משובחותבסגנונות הכנה שונים על פי מוחו הקודח ודמיונו הפרוע של השף.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון