דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

פודטראק - מזון נייד וזמין

בשנים האחרונות, מאוד בולט שינוי משמעותי של עולם האוכל והקולינריה בישראל. מדובר כמובן על הכניסה של משאיות פודטראק בסערה לחיינו, שהפכו את כל האירוע הקולינרי להרבה יותר מזה. אכילה בפודטראק מספקת חוויית אכילה אחרת, ייחודית וקזו'אלית יותר. בכתבה הקרובה נדבר על סוגי האוכל שמוכרים בפודטראק, כמה יעלה לכם להקים עסק מזון כזה, והאם ניתן ליהנות מהקונספט ולהשכיר שירותי פודטראקס גם באירועים?

מה אוכלים בפודטראקס?

האוכל הנמכר בפודטראק ברחבי הארץ הינו מגוון, ולא ניתן להצביע על ז'אנר אחד שרק עבורו הקונספט מתאים. עם זאת, ישנם מספר מאפיינים חוזרים, שמאפיינים את המאכלים שנמכרים בדרך כלל באמצעות פודטראק.

  • קלות אכילה – לרוב, יהיה מדובר במאכלים שקל לאכול בעמידה, ואפילו בידיים. כלומר, יהיו אלו מאכלים שלא דורשים ישיבה רשמית ומסודרת סביב שולחן, אלא מאפשרים אכילה קלילה יותר. זהו גם חלק מסוד הקסם של פודטראק, ולכן אם אתם מעוניינים לפתוח עסק כזה, חשוב שתשימו לב כי המנות שלכם מוגשות בצורה שנוחה לאכילה.
  • אסתטיות – חלק בלתי נפרד מהטרנד של פודטראק, שמהווה חלק גדול מהסיבה בגינה הפכו הפודטראקס לפופולריות כל כך, הוא האסתטיות של המנות המוגשות בהן. החוויה בפודטראק, כאמור, היא הרבה מעבר לאכילה עצמה, ולכן כל מנה שמוגשת בפודטראק היא יפה ואסתטית, ולרוב גם כזו שמצטלמת טוב.
  • יכולת אריזה – בפודטראק מגישים אוכל באמצעות כלים חד פעמיים ואריזות, ולא באמצעות צלחות וכלים רב פעמיים, כמו אלו שמשמשים מסעדה רגילה. לכן, האוכל בפודטראק הוא כזה שמתאים לאריזה לקחת, ולא מצריך אכילה מצלחת או מקערה למשל.

לפיכך, ישנם הרבה סגנונות של מאכלים שמתאימים להימכר בפודטראק. ברחבי הארץ ניתן למצוא פודטראקס המתמחים בתחומים קולינריים שונים, החל מעגלות קפה המציעות בעיקר שתייה ומאפים, ועד פודטראק המתמחים במתחם מסוים. דוגמאות לכך הינן פודטראק שמתמחה במטבח מקסיקני ומוכר טורטיות, טאקו ועוד, או פודטראק שמגיש מנות אסיאתיות כמו נודלס ואגרול, או פודטראק שדווקא מציע מזון מהיר כמו פיצה, המבורגר, צ'יפס וכדומה. האפשרויות הינן כמעט בלתי מוגבלות, כאשר ישנן התאמות שניתן לעשות עבור מאכלים מסוימים, על מנת להפוך אותם לקלים יותר לאכילה קלילה ועל הדרך, שמאפיינת את משאיות האוכל.

מהי העלות של הקמת עסק מזון בפודטראק?

השאלה כמה עולה פודטראק היא שאלה שאין עליה תשובה חד משמעית, מאחר וישנם משתנים רבים המשפיעים על התשובה ויוצרים תשובה שונה בכל מקרה. תחום ההתמחות של הפודטראק וגודלו הם רק חלק מהגורמים הללו, שכמובן משפיעים על המחיר בהתאם. עם זאת, ניתן לומר באופן כללי, כי הקמה של עסק מזון בפודטראק הינה זולה באופן משמעותי מהקמה של עסק כזה במסעדה. עלויות התחזוקה של המקום הינן זולות הרבה יותר, מאחר ולא מדובר בחנות של ממש. לכן, אנשים רבים בוחרים לפתוח פודטראק, וליהנות מההייפ שקיים סביב הטרנד לאחרונה.

פודטראק לאירועים – יש חיה כזאת?

כאן דווקא ניתן להעניק תשובה חד משמעית – כן! אם אתם רוצים להעניק לאורחים באירוע שלכם, את החוויה הנינוחה והכיפית של אכילה מפודטראק, אתם לגמרי יכולים. ההצטרפות לטרנד גם באירוע, תגרום לאורחים להרגיש כאילו נסעו לבילוי כיפי של יציאה לפודטראק, תוך כדי החגיגה שלכם. האוכל האופייני של פודטראק מתאים במיוחד לאירועים, שכן הוא נוח לאכילה בידיים או על הדרך, ולא מצריך ישיבה מסודרת מול שולחן לאורך זמן. לכן, הוא מתאים במיוחד לאירועים קזו'אליים, או כאלה הכוללים בתוכם שלב של ריקודים, בו הכי נוח לגשת לפודטראק ולקבל מנה קטנה, טעימה ומפנקת.

 

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון