דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

איך לבחור שף לאירוע פרטי?

למה להזמין שף לאירוע פרטי?

רבים נוהגים, כאשר אנו רוצים לציין אירוע חשוב, או לחגוג שמחה, לקבוע מקום במסעדה טובה, וכך להיחשף למנות גורמה, וליצור ערב בלתי נשכח. כיום, ניתן להזמין שף פרטי אלינו הביתה, או לכל מקום אחר שאנו מעוניינים בו, ולהנות מחוויה קולינרית באווירה ייחודית ואינטימית. קיימים יתרונות רבים בהזמנת שף לאירוע פרטי.

ראשית, כאמור, הזמנת שף לאירוע פרטי יכולה לתת חוויה ייחודית ואף אינטימית לאירוע עצמו. השף יכול להעניק את מרב תשומת הלב למשתתפים, להסביר על שיטות הבישול, מנות הגלם ועוד, בהתאם לרצון המשתתפים.

שנית, הזמנת שף מאפשר יצירת תפריט מותאם אישית עבור המשתתפים. בין אם מדובר בצורך אלרגני, או ברצון של המשתתפים לאכול מנות ייחודיות שקשה למצוא כמותם במסעדות שף רגילות.

שלישית, אי אפשר להתעלם ממד הנוחות. האירוע כאמור יכול להתקיים בכל מיקום, גם בבית, וכך למנוע מהמשתתפים את הצורך לנסוע למקום ספיצפי. בנוסף השף יביא איתו לרוב צוות מלצרים מקצועי והם ידאגו לכל האירוע החל משלב אריחת השולחנות ועד הניקיון, כך שלמעשה אתם נהנים מהאווירה הביתית, אבל עם שירות ברמה הכי גבוהה.

בנוסף, אירועים עם שף פרטי יכולים להיות יותר נגישים לכיס, מהסיבה שניתן להחליט מראש על ההשקעה הרצויה.

טיפים בבחירת שף לאירוע פרטי

מומלץ לבצע בדיקה של מספר קריטריונים בטרם הזמנת השף לאירוע שלכם.

מקצועיות - אולי הפרמטר הכי חשוב בבחירת השף. האם מדובר בשף מנוסה, או אחד שסיים הרגע בית ספר קולינרי. מהי הכשרת השף, באילו מסעדות הוא עבד, והאם יש לו ניסיון באירועים פרטיים. שף שאינו יודע לבשל אלא בסביבה המוכרת לו, לא ישאיר אתכם מרוצים, לא משנה רמת בישולו הגבוהה.

שירותיות - האם השף ידוע כנותן שירות מקיף ואדיב. האם הוא מעסיק איתו מלצרים, האם הוא מקפיד על ניקיון המקום בסוף האירוע? האם הוא שם דגש על שירות והסברים על האוכל תוך כדי האירוע, או שהוא מכין אוכל בלבד? בנוסף, יש לוודא מול השף מי אחראי על הבאת המצרכים וכלי הבישול. אירוע מוצלח, הוא אירוע שלאחריו אפשר לשבת ולנוח ולא להתחיל לנקות…

התאמה אישית - האם השף מגיע עם תפריט סדור מראש שלא פתוח לשינויים, או שהוא יוצר תפריט מאפס בהתאם להעדפות המשתתפים. יש לציין אופציה אחת אינה עדיפה על חברתה. יהיו כאלו שיעדיפו לתת לשף להחליט, וחלופין קיימים אנשים שמועניינים להוות חלק אינטראלי בכל תכנון התפריט.

לסיכום, אירוע פרטי עם שף יכול להיות חוויה מופלאה וייחודית שתיזכר להמון שנים קדימה. יחד עם זאת, כדי שהחוויה תהיה טובה, יש לבדוק מראש את כלל הקירטיונים שנמנו למעלה, וכך תוכלו להבטיח לעצמם הנאה גדולה וחוויה ייחודית.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון