דירוג שפים ישראלים
דירוג שפים ישראלים

אודות

אתר שפים ישראליים הנו פורטל מקיף ומקצועי בתחום הגורמה, המטבח הקולינארי, שפים ישראליים ומסעדנות בישראל.

מבנה פורטל שפים ישראליים:

  • מידע על שפים ישראליים – כאן תוכלו למצוא מידע עדכני ומפורט על שפים ישראליים לפי סדר אלפביתי. המידע יכלול: רזומה מקצועי על כל שף, תחום התמקצעות, לימודים מקצועיים והשתלמויות שעברו בתחום, מסעדות בהן עבדו כמו גם מסעדות בבעלותם ובנוסף טיפים ו"סודות ממטבח השף".
  • מידע על תוכניות בישול – כאן תוכלו למצוא מידע אודות תוכניות בישול פופולאריות של שפים ישראליים לרבות: "שגב בא לבשל" בהנחיית השף משה שגב, "שום פלפל ושמן זית" בהנחיית השף חיים כהן, "עושים שוק עם גיל חובב" בהנחיית הבשלן גיל חובב, "טעמים" בהנחיית השף צחי בוקששתר, "קרב סכינים" בהנחיית השף הצרפתי סטפן, כמו גם תוכניות בישול מוצלחות בחו"ל לרבות: "איירון שף", "Hell's kitchen".
  • מידע על מסעדות שף – כאן תוכלו למצוא מידע על רשימת מסעדות גורמה של שפים ישראליים ומסעדות מומלצות ברחבי הארץ המסודרות לפי אזור.
  • מידע על מתכונים – כאן תוכלו למצוא מידע על מתכוני שף מנצחים ומומלצים של שפים ישראליים לרבות: מתכוני מרקים, מתכונים למנות ראשונות, מתכונים לתוספות, מתכוני סלטים, מתכוני מנות עיקריות, מתכוני מאפים, מתכוני עוגות ועוגיות וקינוחים.

אז אם ברצונכם לדעת את כל סודות השף המנצחים כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר שפים ישראליים ולדלות את המידע הרצוי בפשטות ובקלות. התחום הגסטרונומי הוא נישה מקצועית שכמו בכל תחום בחיים הצמיח שפה, חוקים וכללים ייחודיים.

הנה כמה מושגים עיקריים בתחום הקולינארי שכדאי לדעת:

  • אוכל גורמה – אוכל גורמה הוא תחום שמקורו במושג הצרפתי gourmet ופירושו אחראי על היינות. בפועל אוכל גורמה פירושו אוכל מוקפד המתייחס למנגנון השובע של האדם, המתוכנן כך שבאכילת מזון שבו יש למעלה מ-20% אחוזי שומן ירגיש את תחושת השובע ולא יהיה חפץ יותר להכניס מזון לגופו. אם כן, ארוחת גורמה מקפידה על עיקרון וזה ולכן מתכננת כל מנה בהתאם לפרמטרים של משקל המנה, אסתטיקת המנה, הקפדה על על הכלה עשירה של מגוון צבעים, טעמים וזאת מתוך מטרה כי לסועד תהיה חוויה קולינארית מרנינה, עשירה וטעימה.
  • שף – המושג שף הלקוח מהמילה הצרפתית chef de cuisine שפירושה ראש המטבח הנמצא בדרגה הגבוהה ביותר. תפקידו של השף הוא לנהל את המטבח, ליצור את התפריטים ולהמציא מתכונים, להכשיר את סגל המטבח ולפקח על הבישול ועל ניצוח כל הפונקציות הקולינאריות במטבח: "פס חם", "פס קר", "קונדיטוריה", "פטיסרים" ועוד. על פי רוב שפים רוכשים את ניסיונם הקולינארי בבתי ספר קולינאריים בארץ כגון "תדמור" ובחו"ל כגון "קורדון בלו" בצרפת או המוסד הקולינארי האמריקאי, ובתי ספר נוספים בערים קולינאריות חשובות כגון: מילנו, פאריז, ברצלונה, סן פרנסיסקו, ניו יורק, וטוקיו. כמו כן, ישנן דרגות נוספות לרבות: סו שף, מתלמד הנמצא בתחילת דרכו המקצועית המסייע לשף הראשי בהכנת המטעמים. מעבר לכך ישנם גם שפים המכונים "שף תחנה" האחראים על תחום ספציפי במטבח.
  • Showchef – הוא מושג חדש בתחום שהתפתח בשנים האחרונות ומשמעותו הפשוטה היא "מופע בישול מקצועי" הנעשה באמצעות שפים פרטיים המגיעים אל בית הלקוח ומבשלים לעיני הלקוח ארוחת גורמה עשירה שבמהלכה השף מחלק טיפים, הסברים, מתכונים וגם עונה על שאלות הקהל.
  • יועץ קולינארי – הוא תחום מהותי בענף המסעדנות שתפקידו לסייע בתהליך קבלת ההחלטות הפרקטיות של הצד הקולינארי לרבות: תמחור המנות בתפריט המסעדה, עידוד מכירת המשקאות האלכוהוליים בבר, כיצד לעבוד נכונה בסביבה תחרותית ולנהל בהרמוניה את צוות המסעדה.
  • אולימפיאדת הבישול הבינלאומית – המכונה בשם "IKA" היא תחרות בתחום הבישול הנערכת כל ארבע שנים במקביל לתחרויות האולימפיות בספורט. בתחרות משתתפים שפים מרחבי העולם המציגים את ההתפתחויות האחרונות בתחום הקולינארי. שפים ישראליים אשר השתתפו בנבחרת הישראלית בתחרויות האחרונות, זכו אף למספר מדליות זהב וכסף. עובדה שהעלתה את ישראל על המפה העולמית בתחום הקולינארי.

לסיכום, ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמה קולינארית, וזאת הודות לצי האיכותי והיצירתי של שפים ישראליים. אז אם ברצונכם לדעת יותר על שפים ישראליים ותחום המסעדנות בישראל היכנס לפורטל שפים ישראליים.

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל המסעדות או השפים עצמם בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהם. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון